Czy marka pilników do paznokci ma znaczenie?

pilniki do paznokci

Pilniki do paznokci w branży kosmetycznej pełnią niezwykle ważną rolę. Bez pilników kobiece paznokcie ni wyglądałyby tak pięknie. Okazuje się, że Jelni chodzi o pilniczki, mamy naprawdę wiele do wyboru. Różnią się kształtami, kolorami, ziarnistością… A czy ich marka również ma znaczenie?

Pilniki do paznokci różnią się pod wieloma względami

Po pierwsze, pilniki, jak wszystko, różnią się od siebie jakością wykonania. W hurtowniach możemy dostać zarówno takie jednorazowe, jak i wytrzymałe wielokrotnego użytku. Ale i w tych wielokrotnego, czy jednorazowego użytku są różnice. Pilniki do paznokci różnią się także designem i co ciekawe, wiele kosmetyczek zwraca na to uwagę. Klasyczne, szare pilniczki wychodzą z mody, a zastępują je wzorzyste. Istotne jest także to, jak są zapakowane. Nie każda hurtownia dba, by podczas transportu nic się nie uszkodziło ani nie zabrudziło. A przecież to niezwykle ważne! Dlaczego? Bo higieną to podstawa. Drobne skaleczenie w kontakcie z bakteriami może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Pilniki mogą być także mniej lub bardziej elastyczne. Im bardziej, tym lepiej, ponieważ można nimi dokładnie wypiłować każde miejsce paznokcia. A jak często kosmetyczka powinna wymieniać pilniki?

pilniki kosmetyczne

Jak często wymieniać pilniki kosmetyczne?

Co to znaczy „pilniki wielokrotnego użytku”? Czy to znaczy, ze kosmetyczka może przez cały dzień lub tydzień używać jednego pilnika? Oczywiście, że nie. Pilniki może zostawiać dla stałych klientek. Powinny być odpowiednio zapakowane. Jednak najlepiej, aby były wymieniane po każdym zabiegu pielęgnacyjnym. Zostawianie pilników dla stałych klientek jest oszczędnością, jednak zamknięte pilniki kosmetyczne w woreczku tworzą idealne środowisko dla drobnoustrojów. Kolejną ważną sprawą jest, czy zmienia ona rękawiczki przy każdej klientce. Okazuje się, że spory odsetek osób chorujących na HIV zaraziło się w salonie kosmetycznym.

Podsumowując, marka pilników ma znaczenie, ponieważ nie każdy producent sprzedaje produkty wysokiej jakości.