Cięcie laserowe – czym charakteryzuje się tak metoda obróbki metali?

Cięcie laserowe Toruń

Cięcie laserem to metoda wykorzystywana w przedsiębiorstwach, które zajmują się obróbką metali. Jest to znana metoda ze względu na precyzję, jaką można uzyskać. Dzięki tej metodzie obróbki, uzyskać można nawet najbardziej skomplikowane kształty. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się.

Jak wygląda proces cięcia metali?

Na początku warto wspomnieć, czym jest cięcie laserowe Toruń. A mianowicie jest to jeden z procesów rozdzielania termicznego materiałów. Wiązka lasera kierowana na powierzchnię materiału, silnie ją nagrzewa do momenty całkowitego odparowania albo stopienia.

Cięcie laserem Bydgoszcz – wykorzystuje się do tego nowoczesne maszyny. Wycinanie polega ma opracowaniu projektu, wgraniu go na komputer wykrojnika, włożeniu materiału, a następnie kalibracji i włączeniu maszyny. Nowoczesne urządzenia działają tak, aby jak najszybciej wykonać cięcie.

Analizując proces cięcia laserowego, warto wspomnieć też, czym jest proces właściwy cięcia. Rozpoczyna się z chwilą całkowitego wniknięcia lasera w materiał w jeden punkt.

Laser CNC – dlaczego warto inwestować w maszyny CNC?

W celu zwiększenia wydajności wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyn CNC. Są to sterowanie numerycznie urządzenia, które w dużym stopniu ograniczają pracę człowieka. Użycie lasera CNC pozwala na miejscowe stopienie bądź całkowite odparowanie cienkiej warstwy metalu, a czynnikiem towarzyszącym całemu procesowi jest gaz techniczny o dużej powierzchni.

Cięcie laserem Bydgoszcz

Zastanawiasz się, ile kosztuje ta metoda cięcia metali? Jeżeli chodzi o cięcie laserowe blachy czarnej FE, to ceny wahają się w przedziale 500 zł. Natomiast cena dla blachy nierdzewnej wynosi około 600 zł.

Oczywiście ceny mogą różnić się, a wpływa na nią: grubość, skomplikowanie detali czy rodzaj materiału.

Celem każdego przedsiębiorstwa, które świadczy usługi z zakresu obróbki metali jest zwiększenie ilości klientów oraz ich zadowolenie ze świadczonych usług. W tym celu przedsiębiorcy oferują kompleksowe usługi, które wykonywane są na maszynach najwyższej jakości. Zatrudniani są również pracownicy, którzy potrafią obsłużyć klienta na najwyższym poziomie.