Ciekawe informacje o cięciu metali wodą

Cięcie strumieniem wody

Dlaczego cięcie wodą staje się coraz popularniejszą formą obróbki metali? Czy posiada same zalety? A jeśli tak, to jakie? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się najciekawszych informacji o cięciu strumieniem wody.  

Cięcie strumieniem wody – co warto o tym wiedzieć?

Cięcie strumieniem wody to jedna z popularniejszych metod, dzięki której można obrabiać nie tylko metale, ale również i inne materiały. Narzędziem, które wykorzystuje się do tej metody jest WaterJet. Tą metodą obrabiać można również szkło, tworzywa sztuczne lub plastik.

Poznaj zalety tej metody obróbki!

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrabiania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Cięcie wodą

Co jest ważne podczas wyboru firmy, która zajmuje się obróbką metali?

Jest wiele firm, które zajmują się obróbką metali. Jak wybrać odpowiednią? Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na cenę za wykonaną usługę. Ważna jest również jakość świadczonych usług, a za to odpowiada jakość maszyn oraz doświadczenie i kwalifikacje pracowników. Nowoczesne maszyny to nie tylko gwarancja precyzyjności, ale również i wydajności firmy. Terminowe zrealizowanie zlecenia jest bardzo ważne – dzięki temu klient jest w 100% zadowolony.

Jakie inne metody obróbki wykonywane są w zakładach?

Cięcie wodą to nie jedyna metoda obróbki metali, jaką się wykonuje. Do innych metod zaliczymy: frezowanie CNC, toczenie CNC, szlifowanie, spawanie, gięcie blach, cięcie laserem. Oczywiście tych metod jest znacznie więcej. A wybór zależny jest od rodzaju materiału oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.