Praca Poznań – Czy znajdzie się coś dla Ukraińca?

Praca Poznań

Najwięcej Ukraińców znalazło schronienie w Krakowie. Jednak nie jest to jedyne miasto, w którym uchodźcy szukają mieszkań i pracy. Czy znajdzie się dla nich jakaś praca Poznań? Czy warto zatrudnić Ukraińca? Jak?

Praca Poznań – Różne nastroje i nastawienia  

Wojna na Ukrainie zaskoczyła każdego. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Każdy z nas przeżywa to na swój sposób. Niewątpliwie jednak najbardziej poszkodowani są Ukraińcy. Musieli opuścić swoje domy, przenieść się do obcego kraju. Niejedni stracili już bliskich. Kobiety uciekają głównie bez mężów. Możemy sobie tylko wyobrażać, jak oni się czują. Czy znajdzie się dla nich jakaś praca w Poznaniu? Ogłoszeń jest wiele, jednak wielu Polaków boi się zatrudnić Ukraińców. Krążą różne uprzedzenia. Czy słuszne? Oczywiście wśród Ukraińców znajdują się osoby, które pracują Wolo, albo źle. Jednak bądźmy szczerze. Czy wśród Polaków nie ma takich osób? Jedynym problemem jest tak naprawdę bariera językowa. Jednak ponieważ język Ukraiński jest podobny do Polskiego, uchodźcy szybko się uczą. W takim razie czy warto zatrudnić Ukraińca?

Pracownicy z Ukrainy to wdzięczni pracownicy

Przed wojną rzeczywiście bywało różnie, podobnie, jak z Polskimi pracownikami. Mówiąc po naszemu, nie jeden kombinował żeby „zarobić, ale się nie narobić”. Jednak teraz sytuacja się zmieniła. Wojna i to, jak Polska chętnie przyjęła uchodźców wywołuje w nich ogromną wdzięczność. Ponieważ większość uchodźców stanowią kobiety, to one głównie szukają tu pracy. Czy warto je zatrudniać? Są pracowite, wdzięczne i szybko się uczą. Wdzięczny pracownik, to dobry pracownik. Podsumowując – pracownicy z Ukrainy są godni zatrudnienia. Jak to zrobić?

jak zatrudnić Ukraińca?

Jak zatrudnić Ukraińca?

Przed wojną było to dość skomplikowane. Wymagane było zezwolenie na zatrudnienie. Jednak teraz w przypadku ukraińskich uciekinierów nie jest wymagane np. zezwolenie na pracę. Wystarczy, jeżeli podmiot powierzający wykonywanie pracy powiadomi powiatowy urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę pracodawcy. Jeśli boisz się, że coś pójdzie nie tak, że przypadkiem zrobisz coś nielegalnie, skontaktuj się z agencją pracy Gorzów. Każda agencja pracy podpowie ci jak zatrudnić Ukraińca, aby było to w pełni zgodne z prawem.