Skąd się wzięło jacuzzi i czy kąpiel w nim jest zdrowa?

jacuzzi

Domowe jacuzzi to wydatek, w który inwestuje coraz więcej osób. Czy warto? Skąd właściwie wzięło się jacuzzi? Na to i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Skąd wzięło się jacuzzi?

Znamy je od dawna. Jest w każdym Aqa parku, Spa i tym podobnych miejscach. Ale skąd właściwie się wzięło? Pierwsze jacuzzi zostało wyprodukowane już w 1970 roku. Jego ciekawa, nieodmienna nazwa wywodzi się od nazwiska Jacuzzi, czyli rodziny, która wyemigrowała z Włoch do USA. W 1968 roku Roy Jacuzzi wynalazł i opatentował to urządzenie. Od razu miało wielu fanów. Początkowo wykorzystywano je jedynie w Ameryce, jednak szybko zyskało na popularności również w innych częściach świata. Dziś jest tak znane, że każdy może je mieć na własnym podwórku czy w łazience. Zobaczmy, czy warto je kupić i jak zdrowa jest w nim kąpiel.

wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem – Czy to zdrowe?

Jak najbardziej! Zaleca się, by każdy spędził w jacuzzi chociaż pół godziny tygodniowo. Oczywiście nie wszyscy mają takie możliwości. Jednak okazuje się, że już dziesięć minut kąpieli w wannie z hydromasażem obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. A kto z nas tego nie potrzebuje? Ale to nie wszystko. Hydromasaż pobudza krążenie, a co za tym idzie dotleniamy organizm. To skuteczna metoda w walce z cellulitem i obrzękami nóg. Skuteczna i zdrowsza niż zażywanie tabletek na odwodnienie. Co więcej zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii), a nawet głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Lista korzyści jest długa. Czy ktoś powinien zrezygnować z kąpieli w takie wannie?

Jacuzzi ogrodowe – Kto nie powinien z niego korzystać?

Zrezygnować powinny kobiety w ciąży, w trakcie menstruacji oraz osoby z otwartymi urazami. A kto może mieć własną wannę z hydromasażem? Tak naprawdę jacuzzi ogrodowe może mieć każdy, kto posiada na to pieniądze. Wystarczy mieć ładne podwórko, duży taras lub miejsce w łazience. Koszt takiego domowego Spa to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Jest to spory wydatek, jednak wynikające z niego korzyści przewyższają koszty.